Upadłość konsumencka Uwaga na oszustów - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Upadłość konsumencka Uwaga na oszustów

Kinga Gawor06 listopada 2021Komentarze (0)

upadłość konsumencka uwaga na oszustów

fot. pixabay

 

 

 

 

 

 

Upadłość konsumencka Uwaga na oszustów

Wiesz, długo zwlekałam z poruszeniem tego tematu. Jednak zgłasza się do mnie coraz więcej poszkodowanych i to z różnych województw. To powoduje, że z miesiąca na miesiąc wzmaga się we mnie uczucie złości na oszustów i współczucia dla poszkodowanych. Stąd dziś czuję, że ten temat wymaga nagłośnienia. I to pilnego nagłośnienia.

Otóż, obecnie jak grzyby po deszczu powstają pseudo kancelarie oddłużeniowe, które są nieuczciwe wobec swoich klientów. Nie, wróć: „nieuczciwość” to eufemizm w tym przypadku. One OSZUKUJĄ swoich klientów. I to oszukują w biały dzień i w białych rękawiczkach. Przy tym są tak bezczelne, że liczą na to, że oszukane osoby nawet nie złożą zawiadomienia o przestępstwie na policji czy w prokuraturze.

Pseudo kancelarie oddłużeniowe podpisują z klientem umowę na sporządzenie wniosku o upadłość konsumencką. Klient wpłaca sute honorarium i przekazuje im swoją dokumentację związaną z długami. A następnie oszuści przepadają bez śladu. Jak kamień w wodę.

Pracownicy tych pseudo kancelarii najpierw odbierają telefony od klienta, który dopytuje, kiedy usługa zostanie wykonana. Zapewniają klienta, że pracują nad sporządzeniem jego wniosku o upadłość konsumencką, a po ok kilku miesiącach przestają już odbierać telefony. I klient przestaje mieć możliwość kontaktu z nimi. Po ok pół roku od podpisania umowy telefony pracowników tych pseudo kancelarii milczą. Wówczas klient orientuje się, że został oszukany, i to na dużą kwotę. Z moich doświadczeń wynika, że ten proceder kwitnie głównie w województwie mazowieckim i śląskim.

Upadłość konsumencka Uwaga na oszustów

Moja klientka z małego miasteczka pod Warszawą została oszukana na kwotę 3500 zł. Tyle pseudo kancelaria zażyczyła sobie za opracowanie wniosku o upadłość konsumencką, po czym nie wykonała usługi i przestała odbierać telefony od klientki. Co gorsza, pseudo kancelaria nie zwróciła klientce oryginałów dokumentów związanych z jej zadłużeniem. Klienta zgłosiła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Co ciekawe, pracownicy tej pseudo kancelarii działają jak akwizytorzy. Oni jeżdżą po domach i nagabują klientów na swoje usługi. W domach klientów podpisywane są umowy na sporządzenie wniosku o upadłość konsumencką. Klient nigdy nawet nie przekracza progu takiej kancelarii, bo ta pseudo kancelaria „przyjeżdża do klienta”. Zresztą warszawski adres biura tej kancelarii jest fałszywy. Ta kancelaria pod wskazanym na swojej stornie internetowej adresem nie funkcjonuje. Co ciekawe, ta pseudo kancelaria posiada bardzo rozbudowaną stronę internetową, fanpage na Facebook’u i wszystko na pozór wygląda wiarygodnie.

Klientka powiedziała mi, że wielu mieszkańców jej osiedla (w tym także, o zgrozo, jej córka) podpisała umowy z tą pseudo kancelarią. Ludzi skusiła niska cena za usługę.

Jak działają pseudo kancelarie oddłużeniowe

Inna moja klienta z Katowic została oszukana na kwotę 6000 zł. Tyle inna pseudo kancelaria zażądała od niej za usługę opracowania wniosku o upadłość konsumencką. Przez 7 miesięcy kancelaria ta zwodziła klientkę, że pracuje nad jej wnioskiem o upadłość konsumencką. Następnie pracownicy tej pseudo kancelarii przestali odbierać telefony od klientki. Pseudo kancelaria posiada biuro w centrum Katowic, w którym przyjmuje klientów. Posiada także dość wiarygodnie wyglądającą stronę internetową. Klienta nie zgłosiła dotychczas zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, gdyż, jak tłumaczy, jest zbyt zdruzgotana poniesioną stratą finansową. I właśnie na taką reakcję poszkodowanego liczą te pseudo kancelarie oddłużeniowe.

Niestety do mojej kancelarii zgłasza się coraz więcej osób oszukanych przez pseudo kancelarie zajmujące się oddłużaniem. Te kancelarie wykazują dużo sprytu w uwiarygadnianiu „swoich kompetencji”. Rozbudowane strony internetowe, slogany, zgodnie z którymi przeprowadziły już setki upadłości, to tylko niektóre z ich sztuczek marketingowych.

Upadłość konsumencka Uwaga na oszustów

Dlatego pamiętaj: dobrze sprawdź prawnika, któremu powierzasz swoją sprawę o upadłość konsumencką. Sprawdź jego stronę internetową, poczytaj o nim na Internecie, odwiedź go w jego biurze. Upewnij się, że on jest specjalistą w upadłości konsumenckiej. Pamiętaj, w Polsce niewielu prawników specjalizuje się w upadłości konsumenckiej. Zatem strzeż się oszustów.

Nie daj się złapać na niską cenę oferowanej usługi, ani też na chwytliwe slogany marketingowe na stronie internetowej pseudo kancelarii.

Upadłość konsumencka Uwaga na oszustów

Ponadto na marginesie zwrócę się od osób z małych miejscowości, w których często nie ma biur prawników, którzy specjalizują się w upadłości konsumenckiej. Otóż powiem Ci, że obecnie nie ma rozprawy sądowej przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. To oznacza, że usługę sporządzenia wniosku o upadłość konsumencką możesz również powierzyć kancelarii, która nie ma biura w Twoim mieście. Uczciwa kancelaria obsłuży Cię profesjonalnie zdalnie i wniesie do Twojego sądu upadłościowego wniosek o upadłość. Cały proces ustalenia stanu faktycznego i opracowania wniosku o upadłość konsumencką może z powodzeniem odbyć się zdalnie: drogą komunikacji e-mail oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Moim zdaniem, zdalne poprowadzenie sprawy przez wyspecjalizowanego, uczciwego prawnika jest lepszym rozwiązaniem, niż danie się oszukać pseudo kancelarii, której biuro znajduje się „za rogiem” lub której pracownicy pukają do Twoich drzwi podsuwając do podpisu umowę.

 

O tym, jak zgłosić zawiadomienie o przestępstwie przeczytasz tutaj.

 

O upadłości konsumenckiej prezesa spółki z o.o. przeczytasz tutaj.

*****

Upadłość konsumencka Warszawa

Upadłość konsumencka Katowice

Upadłość konsumencka Kraków

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bankrute/domains/bankrutemjestem.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: