Upadłość konsumencka sukcesy - 100% skuteczność - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Upadłość konsumencka sukcesy – 100% skuteczność

Kinga Gawor05 września 2023Komentarze (0)

W dzisiejszym wpisie chciałabym  się … pochwalić;)

upadłość konsumencka sukcesy

Upadłość konsumencka sukcesy

Dziś będzie na temat upadłość konsumencka sukcesy. Wyjaśniam, że piszę trochę na fali emocji, gdyż właśnie wróciłam z sądu, po kolejnej rozprawie w sprawie ustalenia planu spłaty wierzycieli w upadłości konsumenckiej klienta – i znów wygrana!

Nasz klient były alkoholik i narkoman otrzymał korzystny plan spłaty wierzycieli: rata 300 zł na 24 miesiące!

Stan faktyczny należał do skomplikowanych, zadłużenie wyniosło łącznie ok. 340 tys. zł, było 21 wierzycieli, a pisanie wniosku zajęło ok. 3 miesiące. Był to czas intensywnej pracy i ciągłej wymiany informacji z klientem (spotkania z klientem, rozmowy telefoniczne, e-maile, setki stron skanów otrzymanych dokumentów). Sama dokumentacja medyczna klienta miała nieco ponad 300 stron! Oczywiście trzeba było się z nią szczegółowo zapoznać i sądowi przedłożyć tylko część z niej – tę obrazującą najważniejsze kwestie, gdyż:

  • nie do końca cała zawarta w niej treść była na korzyść klienta,
  • przedłożenie całości dokumentacji mogłoby nie być „zjadliwe” dla sądu, a tym samym wydłużyć proces rozpoznawania wniosku przez sąd. Ja natomiast działałam według zasady, że sądowi należy w miarę możliwości ułatwiać pracę podając wszystkie informacje „na tacy”.

Ostatecznie został sporządzony wniosek o upadłość konsumencką, który liczył 234 strony. Ten wniosek został złożony w dwóch egzemplarzach. Zatem łącznie złożyłam w sądzie ok. 500 stron.

Przeczytaj także:

Upadłość konsumencka sukcesy – rozprawa o ustalenie planu spłaty

O co sąd pytał klienta na rozprawie?

Otóż, o jego wydatki i dochody, możliwości zarobkowe, terapię leczenia uzależnień, obecną sytuację osobistą itp.  Gwoli wyjaśnienia informuję, że w sprawach o upadłość konsumencką zasadą jest brak rozprawy przed ustaleniem planu spłaty wierzycieli, a rozprawa wyjątkiem od reguły. Sąd ustala plan spłaty wierzycieli po przeprowadzeniu rozprawy, jeżeli upadły, syndyk lub wierzyciel złożył wniosek o przeprowadzenie rozprawy. Najczęściej w swojej praktyce spotykam się z sytuacją, gdy o rozprawę wnioskuje wierzyciel.

Oczywiście treść ustalonego planu spłaty wierzycieli  klienta ucieszyła mnie niezmiernie. Zwłaszcza, że sądy różnie podchodzą do niewypłacalności osób uzależnionych od nałogów. W tej sprawie udało się przekonać sąd do tego, że upadły popadł w niewypłacalność w sposób niezawiniony. To są chwile, w których czujesz,  że zwraca się cały trud włożony w opracowanie wniosku. To są chwile, które dają każdemu prawnikowi poczucie spełnienia;)

Upadłość konsumencka sukcesy – 100% skuteczność

I przy okazji tej sprawy chcę się pochwalić statystykami. Mianowicie nasza kancelaria w okresie od września 2021 r. do września 2023 r. odniosła stuprocentową skuteczność prowadzonych spraw o upadłość konsumencką. W tym okresie ogłosiliśmy kilkaset upadłości konsumenckich, w tym ok. dwustu upadłości konsumenckich byłych indywidualnych przedsiębiorców, byłych nałogowców (w tym hazardzistów, narkomanów, alkoholików), upadłości konsumenckich prezesów spółek z o.o., wspólników spółek. Pozostałość ogłoszonych przez nas upadłości to sprawy osób fizycznych, które wpadły w pętlę długów.  Duma nas rozpiera! Mnie najbardziej cieszy charakterystyczny wyraz niedowierzania na twarzy niemal każdego klienta zaraz po tym jak sąd ogłosił upadłość. Bezcenne!

Na zdjęciu kwiaty od klienta – mały wyraz wdzięczności.

Jeśli wystarczająco mocno dbasz o wynik, z pewnością go osiągniesz

– William James

*****

O tym, co się wydarzy po ogłoszeniu przez Ciebie upadłości konsumenckiej przeczytasz we wpisie: Ogłosiłeś upadłość konsumencką i co dalej

 

Powiązane materiały wideo

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bankrute/domains/bankrutemjestem.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: