Nie warto zatajać wierzycieli we wniosku o upadłość konsumencką - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Nie warto zatajać wierzycieli we wniosku o upadłość konsumencką

Kinga Gawor01 lipca 2018Komentarze (0)

pominięcie wierzyciela we wniosku o upadłość konsumenckąDzisiejszy wpis będzie na temat pominięcie wierzyciela we wniosku o upadłość konsumencką. Mam nadzieję, że tym wpisem przekonam Cię, jak ważne jest ujawnienie wszystkich wierzycieli w tym wniosku. Pamiętaj, pominięcie wierzyciela we wniosku może Ci poważnie zaszkodzić.

Pominięcie wierzyciela we wniosku o upadłość konsumencką: brak umorzenia długów w wyniku upadłości konsumenckiej

Nie umorzą długów, jakie zataiłeś we wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej ….

Jednym z elementów wniosku o upadłość konsumencką jest lista wierzycieli, w której powinieneś wskazać  swoich wierzycieli. Bardzo ważne jest, abyś we wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej wskazał wszystkich wierzycieli. Nie „opłaca się” ukrywać informacji o długach, bo nie zostaną one umorzone w wyniku postępowania o upadłość konsumencką. Nie podlegają bowiem umorzeniu zobowiązania, których upadły umyślnie nie ujawnił, jeżeli wierzyciel nie brał udziału w postępowaniu. Celem upadłości konsumenckiej jest umorzenie długów i uważam to za ogromne dobrodziejstwo. Ten cel może jednak nie zostać osiągnięty, jeżeli umyślnie nie ujawnisz wszystkich długów we wniosku.

Pominięcie wierzyciela we wniosku o upadłość konsumencką: oddalenie wniosku o upadłość konsumencką

Mogą oddalić Twój wniosek o upadłość konsumencką ….

Ponadto, jeżeli pominiesz jakiegoś wierzyciela we wniosku o upadłość konsumencką, może to skutkować oddaleniem wniosku. Sąd bowiem oddala wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jeżeli dane podane przez dłużnika we wniosku są niezgodne z prawdą lub niezupełne, chyba że niezgodność lub niezupełność nie są istotne lub przeprowadzenie postępowania jest uzasadnione zasadami współżycia społecznego, w szczególności względami humanitarnymi.

Pominięcie wierzyciela we wniosku o upadłość konsumencką: umorzenie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Twoje postępowanie upadłościowe może zostać umorzone….

W dodatku pominięcie jakiegoś wierzyciela we wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej może stanowić podstawę umorzenia postępowania upadłościowego w okresie już po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej (tj. na etapie tzw. właściwego postępowania upadłościowego).

WNIOSEK: pominięcie wierzyciela na etapie postępowania w przedmiocie rozpoznania wniosku może skutkować oddaleniem wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a na etapie właściwego postępowania upadłościowego – umorzeniem postępowania o upadłość konsumencką. Ponadto pominięcie wierzyciela skutkuje tym, że w wyniku zakończenia całej procedury upadłościowej dany dług nie zostanie umorzony, jeżeli wierzyciel, którego świadomie zataiłeś nie brał udziału w postępowaniu upadłościowym. O tym, kiedy sąd może Ci zarzucić świadome zatajenie długu piszę we wpisie: Długi zatajone nie zostaną umorzone. O tym, czy Twoi wierzyciele dowiedzą się o złożeniu przez Ciebie wniosku o upadłość konsumencką przeczytasz tutaj.

*****

Formularz wniosku o upadłość konsumencką znajdziesz tutaj.

O tym, w którym sądzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką i jak go opłacić piszę we wpisie: Wniosek o upadłość konsumencką.

O tym, jakie dokumenty załączyć do wniosku o upadłość konsumencką piszę we wpisie: Jakie dokumenty załączyć do wniosku o upadłość konsumencką?

O tym, gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką przeczytasz we wpisie: Gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

 

Kancelaria prawna Kraków

Upadłość konsumencka Kraków

porady prawne Kraków

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bankrute/domains/bankrutemjestem.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: