Czy Twoi wierzyciele dowiedzą się o złożeniu przez Ciebie wniosku o upadłość konsumencką? - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Czy Twoi wierzyciele dowiedzą się o złożeniu przez Ciebie wniosku o upadłość konsumencką?

Kinga Gawor29 czerwca 2018Komentarze (0)

wierzyciele a upadłość konsumenckaW dzisiejszym wpisie będzie o relacji wierzyciele a upadłość konsumencka. Klienci często zadają mi to pytanie obawiając się, że ich wierzyciele będą próbować przeciwdziałać toczącemu się postępowaniu o upadłość konsumencką.

Wierzyciele a upadłość konsumencka: wierzyciele nie są informowani

Odpowiedź jest prosta. Wierzyciele nie są informowani o złożeniu przez dłużnika wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej😉 Wierzyciele nie są bowiem uczestnikami postępowania w przedmiocie rozpoznania wniosku o upadłość konsumencką. Jedynym uczestnikiem tego postępowania jest dłużnik.

Zatem, Twoi wierzyciele nie dowiedzą się o złożeniu przez Ciebie wniosku o upadłość konsumencką. O fakcie złożenia przez Ciebie wniosku o upadłość konsumencką Twoi wierzyciele dowiedzą się dopiero po ogłoszeniu tej upadłości.

Wierzyciele a upadłość konsumencka: brak prawa do złożenia zażalenia na postanowienie o  ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

Co to ponadto oznacza? To oznacza, że żaden z Twoich wierzycieli nie może zaskarżyć postanowienia o ogłoszeniu Twojej upadłości konsumenckiej😉 Zażalenie na postanowienie w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej przysługuje bowiem wyłącznie dłużnikowi.[zobacz, jak sporządzić zażalenie na postanowienie o oddaleniu wniosku o upadłość konsumencką].

Wierzyciele a upadłość konsumencka: wniosek o umorzenie postępowania

Na marginesie wspomnę, że wierzyciele w toku postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie są całkowicie pozbawieni praw, np. mogą wnieść wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego w przypadku wystąpienia ku temu podstaw.

Wierzyciele a upadłość konsumencka: zaskarżanie planu spłat

Ponadto, wierzyciele mają wpływ na czas trwania Twojego postępowania upadłościowego. Mogą oni bowiem składać środki zaskarżenia na zapadłe w jego toku rozstrzygnięcia, z których nie są zadowoleni. Przykładowo stosunkowo często składają zażalenie na postanowienie o ustaleniu planu spłaty wierzycieli.

******

Formularz wniosku o upadłość konsumencką znajdziesz tutaj.

O tym, jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką przeczytasz we wpisach: Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencka? – cz.1 oraz Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką? – cz. 2.

O tym, ile trwa upadłość konsumencka przeczytasz tutaj.

 

 

Kancelaria prawna Kraków

Upadłość konsumencka Kraków

Porady prawne Kraków

Upadłość konsumencka kancelaria

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bankrute/domains/bankrutemjestem.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: