Gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką? - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Kinga Gawor29 czerwca 2018Komentarze (0)

gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumenckąDzisiaj napiszę o tym, gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Abyś mógł ogłosić tę upadłość niezbędne jest bowiem złożenie odpowiedniego wniosku na formularzu. Do złożenia tego wniosku odpowiednio się przygotuj gromadząc wymagane informacje i dokumenty.

Gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką? mieszkasz w Polsce

Wniosek o upadłość konsumencką musisz złożyć w sądzie. Odpowiednim sądem jest sąd upadłościowy, którym jest sąd rejonowy właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania.

Wykaz sądów upadłościowych ze wskazaniem ich obszaru właściwości znajdziesz tutaj.

UWAGA: Sądy upadłościowe to wyspecjalizowane komórki w sądach rejonowych – wydziałach gospodarczych.

Gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką? nie mieszkasz w Polsce

Jeżeli natomiast nie posiadasz miejsca zamieszkania w Polsce (np. przebywasz na stałe za granicą), to również możesz złożyć wniosek o upadłość, jeśli posiadasz w Polsce majątek. Właściwy wówczas jest sąd upadłościowy, w którego okręgu znajduje się Twój majątek. Jeżeli więc posiadasz np. mieszkanie w Krakowie, a mieszkasz w Londynie, to możesz złożyć wniosek o upadłość w sądzie upadłościowym w Krakowie.

UWAGA: Pamiętaj, że wniosek o upadłość konsumencką musisz opłacić kwotą 30 zł oraz złożyć na odpowiednim formularzu, który znajdziesz tutaj.

O tym, jaka jest opłata od wniosku o upadłość konsumencką przeczytasz we wpisie: Opłata od wniosku o upadłość konsumencką.

Formularz wniosku o upadłość konsumencką znajdziesz tutaj.

 

Kancelaria prawna Kraków

Upadłość konsumencka Kraków

porady prawne Kraków

 

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bankrute/domains/bankrutemjestem.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: