Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką? - cz.1 - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką? – cz.1

Kinga Gawor29 czerwca 2018Komentarze (0)

jak wypełnić wniosek o upadłość konsumenckąDzisiaj wyjaśnię Ci, jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką. Abyś mógł ogłosić upadłość konsumencką niezbędne jest złożenie wniosku w sądzie. Jeżeli masz wątpliwości, jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką, ten wpis jest dla Ciebie. 

Na wstępie zaznaczam, że wniosek o upadłość konsumencką musisz złożyć w sądzie na odpowiednim formularzu oraz go opłacić. O tym, w którym sądzie złożyć wniosek i jak go opłacić piszę we wpisie: Wniosek o upadłość konsumencką.

Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką? dane sądu i dane dłużnika

We wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej musisz wskazać następujące dane:

  1. Nazwa i adres sądu, do którego składasz wniosek,
  2. Twoje imię i nazwisko, numer PESEL oraz adres,
  3. Żądanie wniosku,

Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką?Aktualny i zupełny wykaz majątku we wniosku o upadłość konsumencką

We wniosku o upadłość konsumencką  należy wskazać cały Twój majątek, czyli m.in. nieruchomości, samochody, sprzęt AGD i RTV, zgromadzone pieniądze na rachunkach bankowych (należy wskazać numery kont bankowych), papiery wartościowe.  Tutaj także wskazujesz zabezpieczenia ustanowione na składnikach Twojego majątku (jeżeli takie występują) wraz z datami ich ustanowień: np. hipoteka na mieszkaniu, czy zastaw rejestrowy na samochodzie.

Przypominam, że możesz ogłosić upadłość konsumencką nawet, jeżeli nie posiadasz żadnego majątku.

Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką? Spis wierzycieli

We wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej  wpisujesz podmioty, którym zalegasz z płatnościami (nazwę wierzyciela, jego dane adresowe oraz walutę długu, jego wysokość i termin zapłaty).

Przypominam, że możesz ogłosić upadłość konsumencką nawet, jeżeli masz tylko jednego wierzyciela.

O tym, dlaczego nie warto zatajać wierzycieli we wniosku o upadłość konsumencką piszę we wpisach: Nie warto zatajać wierzycieli we wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz Długi zatajone nie zostaną umorzone.

We wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej powinieneś opisać historię każdego z długów, co oznacza w tym przypadku  obowiązek wskazania  aktualnego wierzyciela (np. podmiot, który kupił dług), a także pierwotnego wierzyciela.

Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką? Spis wierzytelności spornych

We wniosku o ogłoszenie upadłości należy wpisać wierzytelności sporne. O co tutaj chodzi? Otóż, wierzytelności sporne to takie, co do których dłużnik zaprzecza ich istnieniu lub wysokości. W tej części wniosku o upadłość konsumencką musisz wymienić wierzytelności sporne, jeżeli takie występują oraz wskazać, w jakim zakresie ich nie uznajesz.

O tym, jak wypełnić dalsze rubryki wniosku o upadłość konsumencką przeczytasz we wpisie: Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką? – cz. 2.

Formularz wniosku o upadłość konsumencką znajdziesz tutaj.

*****

O tym, jakie dodatkowe informacje muszą być podane we wniosku o upadłość konsumencką po dniu 24.03.2020 r. przeczytasz w: Upadłość konsumencka wniosek 2020

Formularz wniosku o upadłość konsumencką znajdziesz tutaj.

Kancelaria prawna Kraków i Warszawa

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bankrute/domains/bankrutemjestem.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: