Upadłość konsumencka sukcesy - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Upadłość konsumencka sukcesy

Kinga Gawor19 sierpnia 2019Komentarze (0)

W dzisiejszym wpisie chciałabym  się … pochwalić;)

upadłość konsumencka sukcesy

Upadłość konsumencka sukcesy

Wyjaśniam, że piszę trochę na fali emocji, gdyż właśnie wróciłam z sądu, po kolejnej rozprawie w sprawie upadłości konsumenckiej – i znów wygrana! Ogłoszona została upadłość konsumencka byłego alkoholika, narkomana i seksoholika w jednym! Stan faktyczny należał do skomplikowanych, zadłużenie wyniosło łącznie ok. 280 tys. zł, było 16 wierzycieli, a pisanie wniosku zajęło ok. 2 miesiące. Był to czas intensywnej pracy i ciągłej wymiany informacji z klientem (spotkania z klientem, rozmowy telefoniczne, e-maile, setki stron skanów dokumentów otrzymanych). Sama dokumentacja medyczna klienta miała nieco ponad 300 stron! Oczywiście trzeba było się z nią szczegółowo zapoznać i sądowi przedłożyć tylko część z niej, obrazującą najważniejsze kwestie, gdyż:

-nie do końca cała zawarta w niej treść była na korzyść klienta,

-przedłożenie całości dokumentacji mogłoby nie być „zjadliwe” dla sądu, a tym samym wydłużyć proces rozpoznawania wniosku przez sąd. Ja natomiast działałam według zasady, że sądowi należy w miarę możliwości ułatwiać pracę podając wszystkie informacje „na tacy”.

Ostatecznie został sporządzony wniosek o upadłość konsumencką, który liczył 234 strony. Ten wniosek został złożony w dwóch egzemplarzach. Zatem łącznie złożyłam w sądzie ok. 500 stron.

Upadłość konsumencka sukcesy – rozprawa

O co sąd pytał klienta na rozprawie? Otóż, ta rozprawa była tylko formalnością. Sąd nie spytał o nic, co by już nie było zawarte we wniosku. Czasami mam wrażenie, że sędzia chce po prostu „zobaczyć człowieka” i dlatego wyznacza rozprawę w sprawie upadłości konsumenckiej. Gwoli wyjaśnienia informuję, że w sprawach o upadłość konsumencką zasadą jest brak rozprawy, a rozprawa wyjątkiem od reguły. Ponadto sędzia chciał się upewnić, że klient nadal zachowuje trzeźwość, pytał o jakość obecnego życia klienta oraz o jego obecną sytuację osobistą i materialną.

Oczywiście ogłoszona upadłość konsumencka klienta ucieszyła mnie niezmiernie. Zwłaszcza, że sądy różnie podchodzą do niewypłacalności osób uzależnionych. To są chwile, w których czujesz,  że zwraca się cały trud włożony w opracowanie wniosku. To są chwile, które dają każdemu prawnikowi poczucie spełnienia.

Upadłość konsumencka sukcesy – 100% wygranych spraw

I przy okazji tej sprawy chcę się pochwalić statystykami. Mianowicie nasza kancelaria w okresie od maja do sierpnia 2019 r. odniosła stuprocentową skuteczność prowadzonych spraw o upadłość konsumencką. W tym okresie ogłosiliśmy m.in. kilkanaście upadłości konsumenckich byłych indywidualnych przedsiębiorców, byłych nałogowców (w tym hazardzistów), poręczycieli oraz klika upadłości konsumenckich prezesów spółek z o.o. W większości tych spraw sąd wyznaczył rozprawę. Duma nas rozpiera! Mnie najbardziej cieszy charakterystyczny wyraz niedowierzania na twarzy niemal każdego klienta zaraz po tym jak sąd ogłosił upadłość. Bezcenne!

Na zdjęciu kwiaty od klienta – mały wyraz wdzięczności.

*****

O tym, co się wydarzy po ogłoszeniu przez Ciebie upadłości konsumenckiej przeczytasz we wpisie: Ogłosiłeś upadłość konsumencką i co dalej

O tym, co robić, gdy sąd oddali Twój wniosek o upadłość konsumencką, przeczytasz we wpisie: Oddalenie wniosku o upadłość konsumencką

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: