Kinga Gawor

radca prawny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed vehicula mi sit amet tellus feugiat; a tempor ligula cursus. Phasellus euismod arcu id finibus aliquam!
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Były przedsiębiorco wkrótce łatwiej zbankrutujesz!

Kinga Gawor04 lipca 2019Komentarze (0)

zmiany w upadłości konsumenckiej dla byłych przedsiębiorców

Dzisiejszy wpis będzie dotyczył kluczowego dla byłych przedsiębiorców tematu, tj. zmiany w upadłości konsumenckiej dla byłych przedsiębiorców. Obecnie były przedsiębiorca, który nie złożył w terminie wniosku o upadłość firmy co do zasady nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Większość byłych indywidualnych przedsiębiorców nie złożyło w terminie wniosku o upadłość przedsiębiorcy. Powód? Po prostu nie wiedzieli oni o tym wymogu. W konsekwencji teraz mają oni zamkniętą drogę do upadłości konsumenckiej. To jest rozwiązanie bardzo krzywdzące dla tej grupy  przedsiębiorców. Więcej o tym przeczytasz w poście Upadłość konsumencka byłego przedsiębiorcy.

Zmiany w upadłości konsumenckiej dla byłych przedsiębiorców

Jednakże od 2020 r. wiele się w tej kwestii zmieni. Do sejmu trafiła ustawa nowelizująca upadłość konsumencką. Przewiduje ona korzystne zmiany dla byłych jednoosobowych przedsiębiorców. Otóż, wreszcie z ustawy zostanie usunięta przesłanka  będąca obecnie podstawą do oddalenia wniosku o upadłość konsumencką, tj. brak wcześniejszego terminowego wniosku o upadłość przedsiębiorcy. To oznacza były indywidualny przedsiębiorco, że nawet, jeżeli nie złożyłeś w terminie wniosku o upadłość swojej firmy, będziesz mógł ogłosić upadłość konsumencką. Sąd już z tego powodu nie oddali Twojego wniosku o upadłość konsumencką.

Kiedy zmiany w upadłości konsumenckiej dla byłych przedsiębiorców wejdą w życie?

Szacuje się, że nowe przepisy mogą wejść w życie już w I kwartale 2020 r.

 

O tym, ile trwa upadłość konsumencka przeczytasz tutaj.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: