Witajcie po przerwie - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Witajcie po przerwie

Kinga Gawor28 czerwca 20194 komentarze

Witajcie po przerwie!

Niezmiernie mi miło znów się pojawić na blogu;)witajcie po przerwie

Na początek kilka słów usprawiedliwienia. Przez dłuższy czas nie było mnie na blogu, gdyż miałam istną lawinę zleceń od klientów.W efekcie byłam po prostu bardzo zajęta pisaniem wniosków o upadłość konsumencką, jak i upadłość przedsiębiorców oraz udziałem w rozprawach sądowych w całym kraju.

Sprawy moich klientów są dla mnie priorytetem, więc zmuszona byłam trochę odłożyć w czasie pisanie na blogu. Z drugiej strony ten blog jest dla mnie „oczkiem w głowie”, więc nie mogłam też scedować pisania artykułów na pracowników kancelarii.

Tak, tęskniłam za pisaniem na blogu, ale jednocześnie dużą satysfakcję zawodową dawały mi sukcesy moich klientów w sądach upadłościowych w całej Polsce.

Wskutek skoncentrowania się na obsłudze klientów kancelarii nie miałam ostatnio czasu, by pisać na blogu, czy też odpowiadać na wszystkie Wasze komentarze lub e-maile. Wiecie: coś za coś. Tak w życiu czasem bywa, że trzeba wybierać. Mam nadzieję, że rozumiecie…

Ale teraz wreszcie uporałam się z natłokiem pracy w kancelarii (no i rozpraw sądowych jest mniej – bo sędziowie na urlopach;)), więc będę mieć więcej czasu by pojawiać się na blogu i dalej edukować Was z zakresu upadłości konsumenckiej/upadłości przedsiębiorców. Mam nadzieję, że cieszy Was to to tak samo jak mnie…

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jadwiga 28 czerwca, 2019 o 09:34

Witam po jakim czasie od zamkniecia działalnosci mozna wystąpic o upadłosc i jaki to koszt

Odpowiedz

Kinga Gawor 28 czerwca, 2019 o 15:35

Pani Jadwigo,
już następnego dnia po wyrejestrowaniu działalności gospodarczej może pani składać wniosek o upadłość konsumencką. Opłata sądowa od wniosku wynosi 30 zł. Istotnym jest jednakże, czy pani długi są związane z wcześniej prowadzoną działalnością gospodarczą i czy złożyła pani w terminie wniosek o upadłość przedsiębiorcy. Jeżeli nie złożyła pani w terminie tego wniosku, to w obecnym stanie prawnym ogłoszenie pani upadłości konsumenckiej może być bardziej skomplikowane.

Odpowiedz

Kasia 3 lipca, 2019 o 11:11

A czy wiadomo, kiedy wejdą zmiany umożliwiające byłym przedsiębiorcom ogłoszenie upadłości konsumenckiej także wtedy, gdy nie złożyli oni wniosku o ogłoszenie upadłości jako przedsiębiorcy?
Myślę o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, ale jestem zarejestrowana jako przedsiębiorca. Czy lepiej zawiesić działalność gospodarczą czy się wykreślić się z CEiDG?

Odpowiedz

Kinga Gawor 4 lipca, 2019 o 00:30

Pani Kasiu,
wiele wskazuje na to, że korzystne dla byłych przedsiębiorców zmiany w upadłości konsumenckiej mogą zacząć obowiązywać już w I kwartale 2020 r. Partia rządząca pewnie będzie chciała uchwalić zmiany jeszcze przed wyborami parlamentarnymi- a te pewnie na jesieni. Ponadto nowelizacja upadłości konsumenckiej ma wejść w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia, stąd szacuje się, że zmiany mogą wejść w życie w I kwartale 2020 r. Zmiany są korzystne dla byłych przedsiębiorców, gdyż z ustawy zostanie usunięta przesłanka będąca obecnie podstawą do oddalenia wniosku o upadłość konsumencką, tj. brak wcześniejszego terminowego wniosku o upadłość przedsiębiorcy. Więcej o tym przeczyta pani w moim wpisie „Były przedsiębiorco wkrótce łatwiej zbankrutujesz”.
Odpowiadając na pani drugie pytanie, to jeżeli nie prowadzi pani obecnie działalności gospodarczej i nie zamierza jej prowadzić w najbliższej przyszłości, to zasadnym jest wyrejestrowanie jej z ewidencji. Ponadto, upadłość konsumencką może ogłosić tylko konsument, tj. osoba niebędąca przedsiębiorcą ( tutaj nie wystarczy samo zawieszenie działalności, ale potrzebne jest jej wyrejestrowanie połączone z faktycznym zaprzestaniem prowadzenia).

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: