Kinga Gawor

radca prawny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed vehicula mi sit amet tellus feugiat; a tempor ligula cursus. Phasellus euismod arcu id finibus aliquam!
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Czy Twoi wierzyciele dowiedzą się o złożeniu przez Ciebie wniosku o upadłość konsumencką?

Kinga Gawor29 czerwca 2018Komentarze (0)

wierzyciele a upadłość konsumenckaW dzisiejszym wpisie będzie o relacji wierzyciele a upadłość konsumencka. Klienci często zadają mi to pytanie obawiając się, że ich wierzyciele będą próbować przeciwdziałać toczącemu się postępowaniu o upadłość konsumencką.

Wierzyciele a upadłość konsumencka: wierzyciele nie są informowani

Odpowiedź jest prosta. Wierzyciele nie są informowani o złożeniu przez dłużnika wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej😉 Wierzyciele nie są bowiem uczestnikami postępowania w przedmiocie rozpoznania wniosku o upadłość konsumencką. Jedynym uczestnikiem tego postępowania jest dłużnik.

Zatem, Twoi wierzyciele nie dowiedzą się o złożeniu przez Ciebie wniosku o upadłość konsumencką. O fakcie złożenia przez Ciebie wniosku o upadłość konsumencką Twoi wierzyciele dowiedzą się dopiero po ogłoszeniu tej upadłości.

Wierzyciele a upadłość konsumencka: brak prawa do złożenia zażalenia na postanowienie o  ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

Co to ponadto oznacza? To oznacza, że żaden z Twoich wierzycieli nie może zaskarżyć postanowienia o ogłoszeniu Twojej upadłości konsumenckiej😉 Zażalenie na postanowienie w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej przysługuje bowiem wyłącznie dłużnikowi.[zobacz, jak sporządzić zażalenie na postanowienie o oddaleniu wniosku o upadłość konsumencką].

Wierzyciele a upadłość konsumencka: wniosek o umorzenie postępowania

Na marginesie wspomnę, że wierzyciele w toku postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie są całkowicie pozbawieni praw, np. mogą wnieść wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego w przypadku wystąpienia ku temu podstaw.

Wierzyciele a upadłość konsumencka: zaskarżanie planu spłat

Ponadto, wierzyciele mają wpływ na czas trwania Twojego postępowania upadłościowego. Mogą oni bowiem składać środki zaskarżenia na zapadłe w jego toku rozstrzygnięcia, z których nie są zadowoleni. Przykładowo stosunkowo często składają zażalenie na postanowienie o ustaleniu planu spłaty wierzycieli.

******

Formularz wniosku o upadłość konsumencką znajdziesz tutaj.

O tym, jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką przeczytasz we wpisach: Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencka? – cz.1 oraz Jak wypełnić wniosek o upadłość konsumencką? – cz. 2.

O tym, ile trwa upadłość konsumencka przeczytasz tutaj.

 

 

Kancelaria prawna Kraków

Upadłość konsumencka Kraków

Porady prawne Kraków

Upadłość konsumencka kancelaria

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: