Rozwód adwokat Warszawa - Bankrutem jestem

Kinga Gawor

radca prawny

Prowadzę własną kancelarię GAWOR Kancelaria Prawna z oddziałami w Krakowie, Warszawie i Katowicach, w której jedną z głównych specjalizacji jest upadłość konsumencka. [Więcej]

Skontaktuj się

Rozwód adwokat Warszawa

Kinga Gawor07 grudnia 2020Komentarze (0)

Kiedy rozpatrujemy rozwód adwokat Warszawa zauważy wiele kwestii. Bezskuteczne w stosunku do masy upadłości jest powstanie rozdzielności majątkowej, jeżeli owa rozdzielność powstała w ciągu roku przed dniem złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości w wyniku rozwodu jednego z małżonków, chyba że pozew rozwodowy został złożony co najmniej 2 lata przed dniem złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.

Rozwód a upadłość konsumencka

Kiedy natomiast rozdzielność majątkowa powstała w wyniku rozwodu będzie skuteczna w stosunku do masy upadłości byłego małżonka?

Otóż, wymogiem skuteczności tak powstałej rozdzielności majątkowej wobec masy upadłości jest to, aby powstała ona wskutek rozwodu w okresie wcześniejszym niż 1 rok przed dniem złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Fakultatywnie termin ten może być krótszy, ale tylko wtedy, gdy pozew o rozwód został złożony co najmniej dwa lata przed dniem złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.

Kinga Gawor
pozdrawiam radca pr. Kinga Gawor

Jeżeli mój artykuł był dla Ciebie przydatny, proszę kliknij „Lubię to” lub polub stronę naszej Kancelarii na facebooku (https://www.facebook.com/GaworKancelariaPrawna/)
Dla Ciebie to tylko kliknięcie, a dla mnie zachęta do częstszego pisania.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAWOR KANCELARIA PRAWNA Kinga Gawor z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@gaworkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: